Arxiu d'etiquetes: PremisARC2017

PREMIS ARC 2017

Txarango, Els Amics de les Arts, Zoo, la programació del Kuursal de Manresa o festivals com l’Strenes de Girona o el Vida Festival de Vilanova i La Geltrú són alguns dels 63 nominats a la XV Edició dels Premis ARC, els premis que atorga la indústria musical del directe.

Els guanyadors es donaran a conèixer el dimarts 5 de desembre en una gala al Mercat de les Flors (Barcelona) que comptarà amb les actucions de Els Amics de les Arts, La Iaia, La Pegatina, i molt més; i estarà conduïda per Quim Masferrer.

Els Premis ARC tenen com a objectiu motivar el reconeixement públic d’aquells àmbits que tenen més relació i projecció amb la feina que fa tot el sector de la música, és a dir, no només la feina creativa, sinó també la indústria i les empreses relacionades.

La gala es retransmetrà per iCat en directe i Mediapro l’enregistrarà per ser emesa el mateix dimarts pel Canal 33 a partir de les 22h.

CATEGORIES I NOMINATS

PREMIS A GIRES:

MILLOR GIRA PER SALES DE CATALUNYA
– MANEL
– LOVE OF LESBIAN
– PAU VALLVÉ
– GOSSOS

MILLOR GIRA PER TEATRES I AUDITORIS DE CATALUNYA
– BLAUMUT
– MARIA DEL MAR BONET
– ELS AMICS DE LES ARTS
– JUDIT NEDDERMANN

MILLOR GIRA PER FESTES MAJORS DELS AJUNTAMENTS:
A) GRUPS DE VERSIONS O TRIBUTS
– HOTEL COCHAMBRE
– DI-VERSIONES
– LOS 80 PRINCIPALES
– TREMENDOS

B) GRUPS DE TEMES PROPIS
– ZOO
– DOCTOR PRATS
– ASPENCAT
– GERTRUDIS

C) GRUPS DE BALL
– L’ORQUESTRA INTERNACIONAL SELVATANA
– LA SALSETA DEL POBLE SEC
– LA MONTECARLO
– ORQUESTRA NOVA SATURNO

MILLOR GIRA INTERNACIONAL D’ARTISTA O GRUP CATALÀ
– ANDREA MOTIS & CHAMORRO QUARTET
– JOANA SERRAT
– LAS MIGAS
– LA PEGATINA

MILLOR GIRA PER FESTIVALS
– TXARANGO
– RAMON MIRABET
– MISHIMA
– LA IAIA

MILLOR GIRA D’ARTISTA O GRUP MUSICAL ADAPTADA A PÚBLIC
FAMILIAR O INFANTIL
– DÀMARIS GELABERT
– ALBERT PLA I TORTELL POLTRONA
– XIULA
– REGGAE PER XICS

PREMIS GENERALS:

MILLOR PROGRAMACIÓ D’ESPAI MUSICAL (MENYS DE 150 PERSONES)
– BE GOOD (BARCELONA)
– DEPÓSITO LEGAL (L’HOSPITALET DE LLOBREGAT)
– JAMBOREE (BARCELONA)
– YEAH! INDIE CLUB (GIRONA)

MILLOR PROGRAMACIÓ DE SALA DE CONCERTS
– LA MIRONA (SALT)
– MARULA (BARCELONA)
– NAU B1 (GRANOLLERS)
– SIDECAR (BARCELONA)

MILLOR PROGRAMACIÓ DE TEATRE O AUDITORI
– KURSAAL (MANRESA)
– TEATRE-AUDITORI ATRIUM (VILADECANS)
– L’AUDITORI MUNICIPAL I TEATRE CAL BOLET (VILAFRANCA DEL PENEDÈS)
– AUDITORI DE L’ATENEO (BANYOLES)

MILLOR CICLE DE MÚSICA O FESTIVAL
– FESTIVAL STRENES (GIRONA)
– VIDA FESTIVAL (VILANOVA I LA GELTRÚ)
– VOLL-DAMM FESTIVAL INTERNACIONAL DE JAZZ DE BARCELONA
– FESTIVAL JARDINS DE PEDRALBES (BARCELONA)

MILLOR PROGRAMACIÓ DE FESTA MAJOR – MÚSICA
– FESTA MAJOR DE L’AJUNTAMENT DE LLEIDA
– FESTA MAJOR DE L’AJUNTAMENT DE TORTOSA
– FESTA MAJOR DE L’AJUNTAMENT DE VIDRERES
– FESTA MAJOR DE L’AJUNTAMENT DE SANTA COLOMA DE GRAMANET

MILLOR MITJÀ DE COMUNICACIÓ O PROGRAMA MUSICAL
– “EL MATÍ DE CATALUNYA RÀDIO” (CATALUNYA RÀDIO)
– “TERRITORI CLANDESTÍ DE CONSOL SAENZ” (RADIO4)
– SETMANARI DIGITAL EDR (REVISTA ENDERROCK)
– “FEEEL” (BETEVÉ)

ARTISTA REVELACIÓ
– MARIA ARNAL I MARCEL BAGÉS
– BAD GYAL
– PAVVLA
– ROBA ESTESA
– ROSALIA & REFREE
– HORA DE JOGLAR

PREMI TRAJECTÒRIA PROFESSIONAL
Aquest guardó especial es farà públic d’aquí a uns dies.

Nota de Premsa aquí.