PREMIS ARC 2018

Un total de 56 nominats entre produccions i programacions del més  destacat de la temporada actual (2018), competiran a la 16 edició dels Premis ARC dimarts 11 de desembre.

Els Catarres, Txarango, La Pegatina, Maria Arnal i Marcel Bagés, Albert Pla, Valtonyc, Dr. Calypso, Judit Neddermann, la programació dels Auditoris de Girona i Banyoles, festivals com l’(a)phonica de Banyoles o l’strenes de Girona o la programació de la Mercè Música/BAM són alguns dels nominats a la XVI edició dels Premis ARC, els premis que atorga la indústria musical del directe. Els guanyadors es donaran a conèixer l’11 de desembre en una gala a la Sala Barts que comptarà amb diverses actuacions en directe i que estarà conduïda per Elena Gadel i Agnès Busquets. La gala es podrà seguir per iCat. Més de 30 mitjans acreditats a la darrera edició reflecteixen l’interès i el valor creixent d’aquests premis, els únics que són atorgats pels professionals del sector.

CATEGORIES I NOMINATS

PREMIS A GIRES:

       MILLOR GIRA PER SALES DE CATALUNYA

  • El Petit de Cal Eril
  • Ítaca Band
  • Maria Arnal i Marcel Bagès
  • Obeses

      MILLOR GIRA PER TEATRES I AUDITORIS DE CATALUNYA

  • Albert Pla
  • Clara Peya
  • El Petit de Cal Eril
  • Judit Neddermann

MILLOR GIRA PER FESTES MAJORS DELS AJUNTAMENTS:

 A) GRUPS DE VERSIONS O TRIBUTS
Hotel Cochambre
La Banda del Coche Rojo
Orquestra Di-Versiones
The Txandals

    B) GRUPS DE TEMES PROPIS
Doctor Prats
Dr. Calypso
Ebri Knight
Sabor de Gràcia

  C) GRUPS DE BALL
La Principal de la Bisbal
Orquestra Cimarrón
Oquestra Girasol
Orquestra Saturno

      MILLOR GIRA INTERNACIONAL D’ARTISTA O GRUP CATALÀ

  • La Pegatina
  • Marco Mezquida
  • Mourn
  • Txarango

      MILLOR GIRA D’ARTISTA O GRUP MUSICAL PER FESTIVALS DE CATALUNYA

  • Els Amics de les Arts
  • Els Catarres
  • Maria Arnal i Marcel Bages
  • La Raíz

    MILLOR GIRA D’ARTISTA O GRUP MUSICAL ADAPTADA A PÚBLIC FAMILIAR O INFANTIL

  • Black Music: Pels més menuts
  • Dàmaris Gelabert
  • El Pot Petit
  • Reggae per xics

PREMIS GENERALS:

      MILLOR PROGRAMACIÓ D’ESPAI MUSICAL O SALA DE CONCERTS

  • Harlem Jazz Club
  • Salamandra
  • Sidecar
  • Stroika

    MILLOR PROGRAMACIÓ DE TEATRE O AUDITORI

  • Auditori de Banyoles
  • Auditori de Girona
  • Café del Teatre Escorxador de Lleida
  • Teatre Auditori de Sant Cugat

MILLOR CICLE DE MÚSICA O FESTIVAL

  • (a)phònica
  • Festival Strenes
  • Jardins de Cap Roig
  • Voll-damm International Jazz Festival

      MILLOR PROGRAMACIÓ DE FESTA MAJOR – MÚSICA

  • Festa Major de Sant Narcís de Girona
  • Festes de Santa Tecla de Tarragona
  • Festes de la Tura d’Olot
  • La Mercè Música/ BAM de Barcelona

MILLOR MITJÀ DE COMUNICACIÓ O PROGRAMA MUSICAL

  • A tocar – Catalunya Ràdio
  • Catorze (Web)
  • Delicatessen – ICAT FM
  • Fricandó Matiner – RAC 105

      ARTISTA REVELACIÓ

  • Balkan Paradise Orquestra
  • Ju
  • Maruja Limón
  • Valtonyc

      PREMI TRAJECTÒRIA PROFESSIONAL
Aquest guardó especial es farà públic el dia de la gala.

 

Premis ARC 2018_Nota de Premsa